مذهب ما

منتشرشده: 2007/10/15 در import

مذهب افیون ملت هاست ،تریاک جانهاست !
جمله ی فوق شاید نفرت انگیز ترین جمله ای باشد که فردی مذهبی می تواند بشنود و حتما دچار عصبانیت خواهد شد و چه بسا گوینده اش را مستوجب عذاب بداند.اما بیایید یک بار هم که شده رو راست باشیم . به قول همان مثل ترکی ، کج بنشینیم ولی حرف راست بزنیم !
هر جمله ای به فراخور زمان و مکان و نحوه ی گفتنش معنایی جدا می یابد.به قطع نمی توان جمله ای را درست دانست و یا غلطش پنداشت و این باید کاملا طبیعی باشد ، چه اینکه خداوند هم در مورد احکامش استثنائاتی قرار داده.
من هم با شنیدن جمله ی فوق یکه خورده بودم . کمی خنده ام گرفته بود و بعد به راحتی از کنارش گذشتم و حالا پس از سالها که دوباره به یاد این جمله افتادم ، هزار معنی تازه داشت و هزار مثال دارم که ثابت کنمش.
مردم ما به طور متوسط انسانهای با ایمانی هستند ( به خدا اعتقاد دارند) و چون این ایمان آنها نه از روی عقل و تفکر که ارثیه ای از پدرانشان است ،آمیخته به هزار رنگ و خرافه و مذخرفات شده تا جایی که از دینی به زلالی اسلام آینه ای غبار گرفته مانده که نه نوری می تاباند و نه چهره ای معلوم میکند.
کار حتی به جایی رسید که متفکران و متعلمانی چون شریعتی ، مطهری و سروش آفت دین را خود مسلمین دانستند و می دانند. مگر نه اینکه هم اینان که ۲۳ سال مهر سکوت بر لبان علی زدند ، یاران یال و کوپال دار پیامبر بودند؟ و مگر هم اینان حسن بن علی را خیانتکار ندانستند و مگر حسین تنها نماند؟!
چرا راه دور می رویم ؟مگر اینها نبودند که در جنبش مشروطه از ترس جان به سفارت روباه پیر(انگلیس) پناه بردند ! و آیا نهضت مردمی مصدق را برای نخوتی که در جانشان بود ، به شکست نکشاندند؟! انجمن حجتیه چه بود و چرا تشکیل شد و مگر هدفش گسترش فقرو فحشا و فساد نبود و میدانید چه کسانی پیرو فکری این نحله ی شوم بودند و هستند ؟وچه کسانی حالا سرگرم خرج کردن از کیسه ی ملت برای زنها و فرزندان و نوه ها و نتیجه هایشان هستند.
دین کجاست ؟ و دیندار کیست ؟
خدا چیست ؟ و خداپرست چه کسی است ؟!
دین افیون ملت ما نبود ، دین را افیون کرده اند . دین که ابزار بشود ، جز افیون چه نامی می توان بر آن نهاد ؟!
افیونش و تریاکش برای ماست که بله ، آینده از آن ماست ، ۲۰ سال دیگر پیشرفته ترین کشور دنیا هستیم!!صرفه جویی کنید عزیزانم تا از تحریم رد بشویم ،آخر ما از خرج خودمان که نمی توانیم کم کنیم!همه اش پنج میلیارد دلار به بولیوی قول کمک داده ایم و داریم برای اندونزی که علیه ما رای داد ، پالایشگاه میسازیم ! حماس هم خرج دارد خوب و حزب الله و هوگوچاوز عزیز ! آخر دارد به همه ی دانش آموزانش لپ تاپ هدیه میدهد !………
چطور امام جماعت و روحانی یک سازمان به خودش جرات میدهد پیشنهاد دخالت در خرید کتابهای درسی دانش آموزان را به شرط دریافت ۱۵ درصد تخفیف از کل هزینه بدهد؟
و چطور کسی می تواند به هزاران انسانی که به هر دلیلی کاربر اینترنت هستند ، توهین بکند که بله اینها انسانهای منحرف و معاندی ! هستند که باعث مفسده میشوند و ابنها پرچم یزید را در خانه هاشان برافراشته اند و لذا نمازشان اشکال دارد ! آخر شما که به خلق خدا توهین میکنید ، نمازتان اشکال ندارد؟دارد به خدا که نماز شما ، همان نماز ابن ملجم است که حمد و توحیدش بسته به نگاه آن رقاصه بود …
دل پر است و حرفش زیاد ولی کو زبان و کو قلم ؟!

(می بینی ناجی ؟ نه از خدا خجالت می کشند و نه از دستهای کرخت و گونه های سرخت از سردی . نگران نباش ناجی ! نه ، نباش . آخر خانه ای با آن سقف که تحمل دیش ماهواره را هم ندارد … )

Technorati Tags: ,

Powered by ScribeFire.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s