null

منتشرشده: 2007/11/02 در روزنوشت

نخست :من آخرنفهمیدم چرا باید همه چیمان فارسی باشد وایرانی ! انگارعقده ای داریم که باید همه چی را فارسی کنیم . فارسی خوب است و ایرانی البته اما نه اینطور که هرکی هرچی خواست ، نسخه ی ایرانیش را بدهیم و با برانگیختن حس وطن دوستی افراد وادارشان کنیم که ازآن استفاده کنند .چه شد آن همه ادعاها که ما توییترفارسی میسازیم و ما فلانیم و بهمان? ! ساختن خوب است ولی هدف اگر نباشد ، ارزشی ندارد حتی به مقدار دانه سنگی بازیچه ی بچه ها …
مثل همان است . میخواهیم موبایل بسازیم و میخواهیم همه چی بسازیم و حتما فضا هم خواهیم رفت و سمند ملی مان را به نصف قیمت به همسایه ها خواهیم داد وکمرملت را خواهیم شکست که بله ، از خودروی ملی باید حمایت کرد ،از موبایل ایرانی باید استفاده کرد ، از سرویس وبلاگ نویسی ایرانی باید استفاده کرد ، از توییتر فارسی باید استفاده کرد ، از فیس بوک فارسی باید استفاده کرد ،از کفش ایرانی ،لباس ایرانی و … چه بگویم آخر؟ حالم بهم میخورد از این همه حس ناسیونالیسی فاشیستی ملت . ملت که همه فارس نیست و همه ترک نیست و همه چه وچه نیست .ما باید قدم برداریم ولی آهسته و پیوسته و با فکر نه اینکه با پرشهای بی حسابمان وبا کله ی بی کله مان زمین خدا را کثافت کنیم .

و آخر :سوالی مانده در ذهنم که زندگی برای چیست و آخرانسان چیست و این همه واژه چرا ؟ مرز چرا و قومیت چرا و رنگ چرا؟! اگر خدا میداند که آخر چیست ، این همه بازی چرا و اگر نمیداند،چرا نامش خدا ؟ اگر ماموریم چرا نادانی و اگرنه، چرا کتاب ؟
مولوی، تا بیداران مجلسش غم مخورند، خواب رفته گان مجلس را به بیداران نشان میداده و میگفت: به این بماند که در شب تاریک، به دشتی راه گم کرده باشی. از خوف کوچکترین صداها نیاسایی و قرار نگیری الا تا بانگ خروسان بشنوی و صدای سگان را. چگونه است که در آن صحرای سکوت نیاسایی اما در این ده آشوب از صدای سگان و خروسان آرام گیری؟ اینان که در مجلس ما خواب میروند از آرامش است که میخوابند! ( + )
مولوی اگرسگی میدانست خودش را ، ما چه هستیم؟…

Powered by ScribeFire.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s